מסתבר שתהליך גמילה מאלכוהול היא לא פשוטה כמו שאנחנו חושבים שהיא. תהליך זה יכול להיות מורכב מאוד ולהוביל לתחלואות שונות אם לא מטפלים באדם הנגמל כראוי. ובאותה הנשימה, חשוב גם לציין שתסמיני הגמילה משתנים מאדם לאדם, ולכן אין שיטה אחת מתאימה לכולם.

אנשים שעוברים את תהליך הגמילה מאלכוהול עלולים לחוות מגוון רחב של תסמינים, כגון חרדה, נדודי שינה, דיכאון ואפילו הזיות במקרי קיצון. תהליך זה יכול להיות קשה מאוד עבור מישהו שחווה את התסמינים הללו ללא כל תמיכה או הדרכה. חשוב שלאדם שעובר תהליך זה יהיו את המידע והמשאבים הנכונים העומדים לרשותו או לרשותה, כדי שיוכלו לעבור אותו ללא סיבוכים נוספים ומיותרים.

מה חשוב לדעת על תסמיני גמילה מאלכוהול?

תהליך הגמילה מאלכוהול הוא תהליך קשה שחלק נכבד מהאנשים צריכים לעבור ועוברים. חשוב שאנשים שעוברים תהליך זה יהיו מודעים למה שהם צריכים לצפות לו, וכיצד לקבל את העזרה, ההבנה וההכלה שהם צריכים בשעת הצורך.

באשר לתסמיני הגמילה, רוב האנשים יחוו את התסמינים במשך כמה ימים לפני שהם יתחילו להרגיש טוב יותר. לרוב, חומרת הגמילה תהיה תלויה בכמות האלכוהול שנצרכה וכמה זמן האדם שתה. כמו כן, יש לדעת כי חומרת תסמיני הגמילה תלויה במספר גורמים שונים.

במה תלויה חומרת תסמיני גמילה מאלכוהול?

רוב האנשים בטוחים כי חומרת תסמיני הגמילה מאלכוהול תלויה בכמות הזמן ששותים, בתדירות השתייה ובכמה אלכוהול צורכים. עם זאת, ישנם פרמטרים נוספים אשר ישפיעו על המורכבות והחומרה של תהליך הגמילה מאלכוהול.

חומרת הגמילה מאלכוהול תלויה בכמות האלכוהול הנצרכת, כמו גם בהתאם למשך השימוש, הגיל של האדם, וההיסטוריה המשפחתית של התמכרות או אלכוהוליזם. כמו כן, חומרת תסמיני הגמילה תלויה גם במצב בריאותי גופני נוכחי (למשל, מחלת כבד), והפרעות פסיכיאטריות המתרחשות במקביל (למשל, דיכאון).

כיצד לנהל נכון תסמיני גמילה מאלכוהול?

תסמיני גמילה מאלכוהול יכולים להשתנות מאדם לאדם ויכולים להיות חמורים או קלים, בהתאם לכמות האלכוהול הנצרכת ופקטורים נוספים שציינו לעיל. בתוך כך, המפתח לניהול תסמיני גמילה מאלכוהול הוא על ידי הפחתה הדרגתית של כמות האלכוהול הנצרכת לאורך זמן.

זה יעזור לגוף להסתגל ולייצב את עצמו מבלי לגרום לתופעות לוואי. וזאת, תוכלו לעשות במסגרת מוגדרת של מרכז גמילה כמו מרכז גולד. אמנם ניתן לנסות להיגמל מאלכוהול בכוחות עצמכם, אבל תוכנית טיפול מוגדרת תמיד תהיה עדיפה על פני גמילה עצמית.

r4a עורך ראשי

By r4a עורך ראשי

יוסף הוא העורך הראשי של אתר חדשות ומידע Virtual Net הוא כותב בשביל r4a.co.il מאז שנת 2018 והיכולת שלו לקחת רעיונות ולהביא אותם לידי מאמרים כתובים הוא לא פחות מאשר גאוני.

אין תגובות