מי מאיתנו לא עשה פעם בחיים, לפחות פעם אחת, איזו שטות שהוא מצטער עליה?

בתור בני אדם, טעויות הן עניין לגיטימי ביותר. ואולם, כשמדובר בהתנהלות עסקית, המקום לטעויות מצטמצם משמעותית. זאת, לא בשל העובדה כי לאנשי ציבור אין מקום לטעויות. כלל וכלל לא. זאת, בשל תופעה המכונה במקומות מסוימים "מראית עין". מה שיכול להיראות מקרוב כהתנהלות אנושית טיפוסית לגיטימית לחלוטין, נבחן בעיניים מחמירות מאד כשמדובר בהתנהלות ציבורית.

החשיבות של ניהול מוניטין מקוון בעידן האינטרנט

אם בעבר התקשורת הבין אישית נסובה על דיאלוגים, על שיחות בין אנשים פרטיים וגם בתקשורת הייתה פנייה של מעטים אל רבים, אוטוסטרדת האינטרנט שינתה את המצב הזה: כאשר תקשורת מתקיימת בין שני גורמים בלבד, או אפילו שלושה, למוסר המסר יש יכולת לבדוק כיצד התקבל המסר אצל מי שהוא הועבר אליו. לעומת זאת, כאשר המסר מועבר באופן מקוון – כלומר, הפרסום מתקיים בצדה האחד של התקשורת ומתקבל בצדה האחר – כעבור יום, שבוע או אפילו מספר שנים, וזאת כאשר למוסר המסר אין שום שליטה על האופן בו המסר התקבל.

בשל מאפייני אוטוסטרדת האינטרנט קשה עד בלתי אפשרי לשלוט במה שקורה עם האינפורמציה המפורסמת. פשוט תארו לעצמכם שכל אדם יכול לכתוב כל מה שעולה על דעתו, ולכתוב כל דעה שהיא, תהא דעה זו אשר תהא, בלי שאף אחד יעצור אותו, ולמיליוני אנשים יש גישה למידע שפרסם.

משמעות הדבר יכולה להיות למשל מצב בו מחר בבוקר יחליט חבר ילדות כי ברצונו לנקום בכם על מעשה שעשיתם לו לפני כמה עשורים, והוא יחליט לפרסם חוות דעת שליליות על העסק שלכם בכל פינה אפשרית באינטרנט. במקרים כאלה, הדבר היחיד שיכול באמת לעזור הוא ניהול מוניטין מקוון אשר יסייע לכם להשיב לעצמכם את השם הטוב הציבורי.

כל עוד אתם לא בשליטה על מה שקורה באינטרנט ועל השם שלכם כפי שהוא מפורסם ברבים, אתם למעשה נמצאים בעמדת חולשה ומפסידים מאות לקוחות פוטנציאליים שנחשפים למידע האישי שלכם. יהא זה מידע פורנוגרפי, מידע אודות היחסים האישיים שלכם, מידע אודות התנהלות משפטית שלכם בהווה או בעבר – כל אלו יכולים להיות הרסניים עבור עסק ואפילו עבור אדם פרטי המעוניין לקדם את עצמו בחיים.

הפנייה לשירותי ניהול מוניטין מקוון כבר עכשיו מבטיחה לכם כי תוכלו ליהנות משם נקי ברחבי רשת האינטרנט בלי לפגוע בהתנהלות הציבורית שלכם ובלקוחות העתידיים, כמו גם אלו הנוכחיים.

r4a עורך ראשי

By r4a עורך ראשי

יוסף הוא העורך הראשי של אתר חדשות ומידע Virtual Net הוא כותב בשביל r4a.co.il מאז שנת 2018 והיכולת שלו לקחת רעיונות ולהביא אותם לידי מאמרים כתובים הוא לא פחות מאשר גאוני.

אין תגובות