תתפלאו לדעת, אבל משחקים לארנבים הם לא רק דבר נחמד וחביב, אלא ממש צורך מהותי של הארנבון שלכם. מהיכן הצורך הזה נובע? האם באמת מדובר במשחק? מדוע המשחק כל כך חשוב עבור הארנב? ואילו סוגי משחקים מומלצים ישנם? כל זאת ועוד במאמר זה.

ישנם לא מעט משחקים לארנבים שנחשבים למעולים ועונים בדיוק על הצרכים של הארנב שלכם. יש משחקים מאתגרים שמגרים את החשיבה, יש משחקים שמתמקדים בחפירה, יש משחקים שפשוט מספקים תעסוקה כייפית לארנב שגם יוצרת גירויים מנטליים. המשחקים הללו חשובים גם לזמנים בהם אתם לא נמצאים עם הארנב ומשחקים איתו.

מדוע משחקים לארנבים הם חשובים?

ראשית, המשחק יכול להוות זמן איכות נהדר שלכם עם הארנב. עם זאת, המשחקים נועדו בעיקר לזמנים בהם אתם לא נמצאים עם הארנב. כשהארנב שלכם נשאר לבדו, ללא תעסוקה מעניינת מספיק הוא נוטה, ממש כמו בני אדם רבים, להשתעמם. וכשארנבים משתעממים, שם מתחילות הבעיות.

אם לארנב שלכם לא יהיה משחק לשחק בו, הוא ייצור לעצמו משחק, והמשחק הזה עשוי להיות הנעליים שלכם, הכאבל של הטלוויזיה, השטיח ואפילו המשקוף של הדלת.

אתם יכולים לדמיין עד כמה זה לא נעים לחזור הביתה בסוף היום ולגלות שהארנב החמוד שלכם לעס לכם את הכאבל של המחשב הנייד. מעבר לעובדה שמדובר בנזק כלכלי מבאס מאוד, זה גם יכול להיות מסוכן לארנב. לכן, גירויים משחקיים הם חשובים על מנת לאפשר לארנב שלכם להיות בתעסוקה גם כשאתם לא איתו.

הארנב שלך מכרסם דברים בבית?

אם זה קורה, סביר מאוד שפשוט משעמם לו. אם תתן לו מספיק גירויים ותעסוקה, תוכל בהחלט למנוע את הכירסומים, להציל את החפצים שלך ולעודד את הארנב לשמור את הכירסומים שלו למשחקים מצוינים שיפתחו אותו ויעשירו אותו.

אילו סוגים של משחקי כרסום ישנם ומדוע זה חשוב?

ראשית, בחנויות ייחודיות לארנבים ניתן למצוא סוגים רבים של משחקים לארנבים. לכל משחק מטרה משלו והוא מתמקד בסוג אחר של פעילות. אם החלטתם לקנות משחקים לארנבים, חשוב שתבחרו משחקים איכותיים שבטוחים לארנב שלכם ונועדו לכרסום.

משחקים איכותיים הם כאלה שעוזרים לארנבים וארנבות לשייף נכון את שיניהם וישמרו עליהן. בחלק מהצעצועים יהיו גם חצי ועשבי תיבול, חטיפים ופירות שמעודדים אף הם פעילות שבריאה לארנב ולשיניו שגדלות כל הזמן.

ללא שיוף תקין, השיניים עלולות לגרום לנזק ולמצבים שדורשים טיפול של וטרינר ולעתים אף לעקירת שיניים. ניתן למנוע בעיות כאלה על ידי הוספת משחק קטן שישמח את הארנב וישמור על בריאותו.

r4a עורך ראשי

By r4a עורך ראשי

יוסף הוא העורך הראשי של אתר חדשות ומידע Virtual Net הוא כותב בשביל r4a.co.il מאז שנת 2018 והיכולת שלו לקחת רעיונות ולהביא אותם לידי מאמרים כתובים הוא לא פחות מאשר גאוני.

אין תגובות